دین اسلام به عنوان دینی کامل، همه انسان ها را به تحقیق و تفحص سفارش می کند.

استاد سالم سعید الراجحی: دین اسلام به عنوان دینی کامل، همه انسان ها را به تحقیق و تفحص سفارش می کند.

وی اظهارداشت : هر کسی که می خواهد به تصمیم درستی برسد بایستی به جستجو و تحقیق بپردازد و آنگاه است که می تواند با تفکر آزادانه و به دور از تعصب، دین و مذهب واقعی خود را انتخاب کند.

این محقق ادیان گفت: انسان بایستی توانایی حقیقی خود را بشناسد و با تعمق ، تحقیق حتی از فرشتگان مقرب هم پیشی بگیرد.

ˈسالم سعید الراجحیˈ افزود: خوشبختانه با حضور عالمان دینی در ایران فرصت تحقیق و پژوهش پیرامون اصول دین برای جوانان فراهم است.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر دشمنان ارزش های دینی را در کشورهای اسلامی نشانه گرفته اند ،افزود : مردم دشمن را شناخته اند اکنون بهترین راه مبارزه شناخت خوب و اصولی دین است.

وی ادامه داد : برای این منظور بایستی عالمان دینی بیش از پیش در بین مردم باشند و خودشان از نزدیک مسائل را تحلیل کرده و برای آن راهکار بیابند.

ˈسالم سعید الراجحیˈ با بیان اینکه پس از 15 سال تحقیق و پژوهش در باره ادیان و مذاهب سرانجام به مذهب شیعه اثنی عشری مشرف شدم، اظهار داشت : اکنون شش سال است که مسلمان هستم و خدایی را عبادت می کنم که می شناسم.

سالم سعید الراجحی در زنگبار ( جزیره ای در تانزانیا یکی از کشورهای ساحلی قاره آفریقا ) متولد شد مذهب اولیه وی اباضیه ( شاخه ای از گروه خوارج ) بود.

او پس از تحقیق و تفحص فراوان در خصوص دین حقیقی به دین اسلام گروید و در حال حاضر در شهر مقدس قم  در مقطع دکترا در رشته فلسفه مشغول به تحصیل است.