زینب کبری (سلام الله علیها) در گفتار مستبصرین

در ایام ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) خوب است که از تاثیر این بانوی بزرگ و عزتمند بر زندگی مستبصرین ، علی الخصوص بانوان مستبصر بدانیم و از آن درس بگیریم .

امی هوجکینس درباره تاثیر حضرت زینب بر زندگی اش چنین می گوید : 

اما چیزی که واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد، این بود که حضرت زینب(علیه السلام) حتی در شب یازدهم محرم هم نماز شب خود را خواند. آن نماز یک نماز واجب نبود. اما او این کار را کرد و هیچ وقت در طول آن زمان‌های سخت در مورد خدا گلایه نکرد! و این باعث شد بفهمم اتفاقات بدی که در زندگی من افتاد، کار خدا نبود، کار انسان بود. اگر کسی باید بخاطر آن اتفاقات سرزنش شود، آن شخص الله سبحان الله و تعالی نیست. الله همیشه سمت من بوده و همیشه می‌خواست که من اهل بیت را پیدا کنم.. بعد از آن من باید یک شیعه می شدم. همینطور تصمیم گرفتم یک اسم شیعی برای خودم انتخاب کنم و اسم زینب را انتخاب کردم. نه فقط بخاطر ارتباطات احساسی، بلکه به امید اینکه من هم ان‌شاالله، همانطور که حضرت زینب برای امام حسین بود، برای امام زمان حاضرم، فدایی امام مهدی (عج)باشم.

 

“امیلیا” یا “زنوبه” مستبصر اندونزیایی می گوید:

در این راه بسیار جنگیدم زیرا من مسلمان و مهم تر اینکه شیعه شده بودم، اما جنگ در این راه مرا در راه امام حسین (علیه السلام) و حضرت زینب(سلام الله علیها) ثابت قدم تر نمود، من حضرت زینب (سلام الله علیها) را الگوی زندگی خود قرار داده ام از زندگی ایشان بسیار خوانده ام و با دردها و مصیبت های او بسیار شنیده ام، به دلیل ارادتم به این حضرت اسم خود را به زینب تغییر داده ام کسی که تحمل حتی گوشه ای از مصیبتهایش برای ما ناممکن است. در حال حاضر مشغول هدایت مردم اندونزی به دین اسلام هستم و خداوند در این راه توفیقات بسیاری نصیب من نموده است.

سامیه قبیسی می گوید:
امیدوارم که مسلمانان کتاب های دینی را بخوانند و به دین حقیقی اسلام که باعث سعادت دنیا و آخرت می شود، بازگردند و به یکدیگر بویژه در شرایط کنونی محبت ورزند و از مادیات و امور دنیوی چشم بپوشند. زنان نیز به حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)اقتدا کنند

روشنی حسین زاده (روشنی حفیظ) می گوید :
سیده زینب (سلام الله علیها) تأثیر خیلی زیادی بر من داشته است. البته به همه‌­ی اهل بیت (علیهم السلام) و سیره و مصائب آنان توجه دارم، ولی نسبت به سیده زینب (سلام الله علیها) احساس نزدیکی بیشتری می­‌کنم. چون ایشان زنی است که به شدت اهل عمل بوده و معلم و الهام­‌بخش بسیاری از مردم. او در رفتار و دانش، تجسم پدرش بود. و چیزی که به­‌خصوص من را تحت تأثیر قرار داده این است که بعد از فاجعه­‌ی کربلا او کاملاً دست تنها مانده بود و می‌بایست پیام کربلا را یک‌ تنه به دیگران برساند. بسیار پیش می­‌آید که وقتی در رابطه با خانواده، محیط کار و … مشکلی برایم پیش می‌­آید و کم می­‌آورم، از حضرت زینب (سلام الله علیها) الهام می­‌گیرم، چون ایشان هیچ وقت از پا ننشست. هر چند که می‌­توانست در کوران حوادث کربلا خودش را کنار بکشد، ولی ماند و شجاعت بسیاری از خود نشان داد. به نظرم اگر بتوانم به ذره‌­ای از کمالات ایشان دست پیدا کنم، برای تمام زندگی­‌ام کافی است

منبع : استبصار