معرفی سایت راه راستی

سایت راه راستی

در دهه ی هشتاد با گسترش اینترنت و شبکه های ماهواره ای و سهولت ارتباطات بود که زرتشتی ها، همفکرانشان، باستانگراهای افراطی و مخالفان اسلام و تشیع، دست به کار شدند و با استفاده از این موقعیت، تبلیغات گسترده ای را برای جذب دیگران به خود، آغاز کردند و توانستند عده ای را که آگاهی لازم از آموزه های اسلامی نداشتند، به خود جذب نمایند. این بدان جهت بود که متخصصان علوم اسلامی، وارد میدان نشده بودند. آنان غافل از این بودند که به همان میزان که آنها از این فضا می توانند استفاده کنند، چنین امکانی برای مدافعان اسلام نیز فراهم است.

جالب آنکه وقتی پژوهشگران و متخصصان دانش اسلامی در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای ورود پیدا کردند، شاهد عقب نشینی طرف مقابل و کمتر شدن مخاطبان مخالفان اسلام شدیم. کم نیستند سایت ها و وبلاگ های زرتشتی که مدت های طولانی است که بروز نشده اند و با فاصله های زیاد، مطلبی را درج می کنند.

سال 1388 هنگامی که مدیر سایت راه راستی جناب آقای فاطمی شاهد فعالیت گسترده ی مخالفان اسلام و جذب برخی جوانان به ادیان مختلف شد، ریشه ی اصلی را کم اطلاعی یا داشتن اطلاعات غلط از اسلام دانست. او برای اینکه علمی تر و مسلط تر بحث کند، با تمرکز بر دین زرتشتی، وبلاگ «گفت و گو با زرتشتیان» (http://zartoshtimosalman.parsiblog.com) را راه اندازی کرد.

با توجه به رشته ی تحصیلی مدیر سایت و سوابق او در پژوهش در امور دینی، مخاطبان آن وبلاگ روز به روز زیاد شد تا اینکه سال 1393 با راه انداختن سایت وزین «راه راستی» (http://www.raherasti.ir) مطالب وبلاگ را به سایت انتقال داد و تا کنون فعالیت آن ادامه دارد و بازدیدهای فراوان، حکایت از موفقیت دارد.

به طور کلی می توان برنامه های این سایت را در این امور دانست: نقد باورهای زرتشتیان، نقد ایران باستان و نشان دادن ضعف های آن دوران، پاسخگویی به شبهه ها در باره ی اسلام.

مدیر سایت علاوه بر انعکاس تحقیقات خود و بازدیدکنندگان، برای تأیید دیدگاه هایش، نظریات صاحب نظران سرشناس را نیز نقل می کند.

از ویژگی های سایت راه راستی، آن است که بیش از نود درصد بلکه بیش از 95 درصد مطالب آن، کپی برداری از سایت ها و وبلاگ های دیگر نیست. گاهی نویسنده برای یک پژوهش، ناچار به مطالعه ی تارنماهای دیگر و استفاده از آنها بوده اما چنین نیست که عین مقالات را از ابتدا تا انتها کپی کرده در سایت قرار دهد.

برای همین است که بسیاری از مطالب مندرج در این سایت، به سرعت در تارنماهای دیگر و شبکه های مجازی انعکاس می یابند.