معرفی مرکز جهانی مستبصرین

گزارشی مختصر از فعالیت های مرکز جهانی مستبصرین

مرکز جهانی مستبصرین دوشادوش دو شبکه­ی جهانی هادی تی وی و دعا تی وی، در پاییز سال 1393 هجری شمسی فعالیت خود را با هدف خدمت به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) آغاز نمود. این موسسه که زیر مجموعه ­ی موسسه امام هادی (علیه السلام) است، با رویکرد علمی، پژوهشی و فرهنگی در جهت خدمت به­مکتب حقه تشیع فعالیت دارد. بخش عمدة فعالیت­های این مرکز به صورت تخصصی در زمینة مستبصرین می­باشد. مستبصرین کسانی هستند که فضای غبار آلود و تاریک انحرافات فکری و باورهای نادرست را کنار گذاشته، و قلبشان به­ نور آیین اهل بیت (علیهم السلام) منور گردیده و در زمره­ ی دوستداران و پیروان راستین ایشان قرار گرفته­ و شیعه شده­ اند. در اصطلاح اهل اسلام، کسانی که این سیر تکامل فکری را طی می­کنند، مستبصرین یا هدایت­ یافتگان نام­گذاری می­ شوند.

مرکز جهانی مستبصرین با استعانت از خداوند منان، در صدد معرفی اسلام راستین به­­ مردم جهان بوده و با پاسخ به شبهات دشمنان، با رویکردی اعتدال­گرایانه و عاری از هرگونه تنش، سعی در شناساندن مکتب حقة تشیع به جهانیان را در دستورکار دارد.

این مرکز ارتباط کامل علمی و فرهنگی با هدایت­یافتگان مشهور داشته و به ­ایشان خدمات مادی و معنوی ارائه می­دهد و با ایشان تبادلات علمی و پژوهشی گسترده ­ای دارد. خلاصه فعالیت­های مهم مؤسسه مستبصرین از این قرار می­باشد:

  1. چاپ و نشر کتاب­ها و مقالات شیعه­شدگان و توزیع نسخه­های آن به صورت کتاب در فضای حقیقی و به ­صورت الکترونیکی در فضای مجازی در سرتاسر جهان.
  2. تهیه و تنظیم دایرة المعارف بزرگ مستبصرین از ابتدای قرن اول تا قرن سیزدهم هجری قمری، به زبان عربی (مستبصرینی همانند زراره، زهیر بن قین، حر بن یزید ریاحی و…) که خدمت بزرگ علمی و پژوهشی به ­جهان اسلام می­باشد.
  3. تهیه و تنظیم دایرة المعارف جامع مستبصرین به ­زبان فارسی با نام گلشن هدایت یافتگان
  4. تهیه و تنظیم فهرست­وارة تألیفات مستبصرین به­زبان عربی که از آن به­ کتاب فهارس المستبصرین تعبیر می­گردد.
  5. تهیه و تنظیم کتاب­های اعتقادی، پاسخ به­ شبهات و کتاب­هایی که موضوع آن­ها در رابطه با مستبصرین می­باشد.
  6. جمع­ آوری نسخه­های خطی مستبصرین اعصار گذشته و پژوهش، چاپ و نشر این تألیفات
  7. فعالیت در حوزه رسانه و پرورش برخی از مستبصرین جهت حضور در رسانه­های بین المللی؛ ساخت مستندهای تلویزیونی فارسی در رابطه با مستبصرین مشهور و تأثیر گذار در تاریخ همچون: میرزا محمدرضا جدیدالاسلام، میرزا محمدتقی فخرالاسلام، سلطان محمد خدابنده، علی قلی جدید الاسلام و دیگر افراد با همکاری شبکه جهانی هادی تی ویِ فارسی؛ انتشار سخنرانی­ها و ویدیوهای مستبصرین به صورت مستقل و یا با همکاری دو شبکه جهانی هادی تی وی الدّعاء، به دو زبان فارسی و عربی در پایگاه اینترنتی مرکز جهانی مستبصرین و نشر حقیقی این محصولات فرهنگی به صورت لوح فشرده در بلاد اسلامی.
  8. فعالیت گسترده در فضای مجازی با تأسیس پایگاه اینترنتی؛ و حضور در فضای سایبریِ مجازی به­صورت رسمی در برنامه های ارتباط جمعی و شبکه­های اجتماعی برون مرزی، با هدف نشر حداکثری آموزه­های اسلام ناب محمدی، تشیع و فرهنگ استبصار در جهان.

 

موضوعات پایگاه اینترنتی مرکز جهانی مستبصرین از این قرار می­باشد:

منشورات مرکز، تألیفات مستبصرین، داستان­های استبصار، مقالات مستبصرین، مجله مستبصرین، مناظرات مستبصرین، کتاب­خانة اعتقادی، رسانة مستبصرین، دایرة المعارف مستبصرین، وحدت با یکتاپرستان، ادیان دیگر

 

آدرس پایگاه اینترنی مرکز جهانی مستبصرین:

www.al-mostabserin.com

 

پست الکترونیک مرکز مستبصرین:

almostabsrin@yahoo.com

 

 

شماره تلفن ارتباطی در فضای مجازی و برنامه­ های ارتباط جمعی:

00989198517309

 

شماره تماس مرکز مستبصرین:

00982536629978

 

آدرس فیس بوک:

almostabserin

 

آدرس کانال تلگرام:

Al_mostabsein

 

آدرس اینستاگرام و تویتر:

mostabserin