آنا شوت هنرپیشه بلاروسی

سرکار خانم آنا شوت از هنرپیشگان مشهور بلاروسی به مذهب حقه تشیع گروید.

▪️آنا شوت از بازیگران معروف بلاروس است که به اسلام و تشیع گرویده است. او می گوید: بعد از اینکه مسلمان شدم کار بازیگری را کنار گذاشتم و دارم تلاش میکنم که با استفاده از احادیث و مفاهیم اسلامی،دین اسلام را تبلیغ کنم.
آنا میگه:سلام کردن از زیباترین جلوه های فرهنگ اسلامی است.

مصاحبه ای منقول از سایت رهیافته:

بانوی تازه مسلمان بلاروسی به علاقه خود به کشور ایران اشاره و تصریح کرد: در مجله ای با یکی از شیخ های مسلمان آذربایجانی کار می کردم ولی به دلیل اینکه حاضر نشدم در این مجله مطلبی علیه کشور ایران بنویسم، اخراج شدم.

شوت با اشاره به تخصص خود در زمینه های نمایش، سینما، کارگردانی نمایش و هنرپیشگی بیان کرد: پس از اینکه مسلمان شدم کار هنرپیشگی را کنار گذاشتم و به نوشتن فیلم نامه و نمایش نامه برای کودکان مشغول شدم.

وی تصریح کرد: به دلیل وجود افرادی که در کشور روسیه با دین اسلام و کشور ایران مشکل دارند نمی توانم به صورت روشن از دین اسلام در مجله ای که کار می کنم سخن به میان آورم.

خانم شوت اذعان کرد: با توجه به اینکه برای کودکان قلم به دست می گیرم تلاش می کنم با استفاده از مفاهیم اسلامی و بیان احادیث به صورت غیر مستقیم دین اسلام را تبلیغ کنم.

وی با بیان اینکه روحانیت از نظر من جایگاهی خاص دارد عنوان کرد: لباس روحانیت تقدس خاصی را برایم جلوه می کند و به همین دلیل برای کسی که این لباس را برتن دارد احترام خاصی قائل هستم.

شوت به بیان چگونگی مسلمان شدنش پرداخت و افزود: در زمان دانشگاه با دیدگاههای اسلام آشنا شدم و به این موضع پی بردم که اسلام نسبت به همه وجوه زندگی انسان دقت ویژه و برنامه های جامعی دارد.

وی با بیان اینکه «سلام کردن» از زیباترین جلوه های فرهنگ اسلامی است، گفت: حسن خلق از مهم ترین و تاثیرگذارترین ویژگیهای مسلمانان است.

مولف نخستین مجله کودکان مسلمان در مسکو، اسلام را پاسخگوی همه سئوالات ذهن بشر دانست و افزود: همه انسانها به طور طبیعی طرفدار عدل و حقیقت هستند و در واقع اسلام پیام آور عدالت جهانی است.

این نویسنده تازه مسلمان با بیان این اعتقاد که احترام کودکان به بزرگترها یک اصل مهم تربیتی در اسلام محسوب می شود گفت: من به دخترم زندگی توأم با احترام نسبت به بزرگترها را آموزش می دهم.

وی به بیان احساس قلبی خود از سفر به کشور ایران به ویژه زیارت امام رضا (علیه السلام) و حضرت معصومه (سلام الله علیها) پرداخت و گفت: به قدری شگفت زده ام که نمی توانم احساساتم را بیان کنم ولی پس از بازگشت به کشورم احساسم را نسبت به این سفر خواهم نوشت و در یک شبکه اینترنتی اجتماعی منتشر خواهم کرد.

شوت تلفیق اسلام با هنر و هبوط روحانیت به صورت تخصصی در این زمینه را بسیار مطلوب دانست و گفت: فیلم های ایرانی در کشورهایی مانند لبنان و دیگر کشورهای عربی بسیار درخشیده است.

این بانوی نویسنده در دانشگاه فرهنگ و هنر مینسک بلاروس تحصیل کرده و در موسسه انتشاراتی سلام پرس به عنوان سردبیر فعالیت کرده و اکنون نیز در یکی از مجله های مسکو برای کودکان مطلب می نویسد.