تشیع بانوی آلمانی در حرم امام رضا (علیه السلام)

زمستان 1395

به گزارش آستان نیوز، هانا نله رضا؛ بانوی 25 ساله اهل کشور آلمان در نخستین تشرف خود به حرم مطهر رضوی به دین مبین اسلام مشرف و مذهب تشیع را برگزید و پس از ادای شهادتین نام «زهرا» را برای خود انتخاب کرد.

در ابتدای این جلسه که در دفتر زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، یکی از مبلغین حاضر، درباره دین اسلام، اصول دین، شیوه گفتن شهادتین و ورود به مذهب تشیع توضیحاتی را به این بانوی آلمانی ارائه کرد و گفت: تشرف به دین اسلام یک توفیق الهی و انتخاب آگاهانه است که نصیب شما شده است.
وی با بیان اینکه در عصر کنونی دشمنان دین مبین اسلام تلاش زیادی در زمینه کم رنگ کردن این دین الهی می کنند، تصریح کرد: در عصر کنونی رسانه های غربی به دنبال تضعیف حقایق دین هستند و با ترفندهای مختلف می خواهند حقیقت اسلام را وارونه جلوه دهند.
مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گفت: این مجموعه مربوط به زائران غیر ایرانی است و در زمینه های مختلف مذهبی، تبلیغی و خدمات رسانی به زائرانحضرت سلطان علی بن موسی الرضا(علیه السلام) فعالیت می کند.
هانا نله رضا نیز در ادامه این جلسه گفت: من با مطالعه کتاب های اسلامی نام زهرا را بهترین نام شناختم و امیدوارم با الگوگیری از حضرت زهرا(سلام الله علیها) و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) آنچه را که خداوند متعال برای من تکلیف قرار داده است انجام دهم.
وی افزود: علت اصلی علاقه مندی من به دین اسلام مطالعه مطالبی در مورد امام حسین(علیه السلام) وآشنایی با واقعه کربلا و  شیوه به شهادت رسیدن امام حسین(علیه السلام) و یارانش است و من یک سال است که به طور غیر رسمی به دین اسلام گرویده ام، اما امروز با اقرار شهادتین در حرم مطهر رضوی به طور رسمی مسلمان و شیعه شدنم را باور کردم.

هانا نله رضا اظهار کرد: احساس می کنم با حضور در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) یک حالت روحانی، آرامش و حس محبت و دوستی نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) در درونم ایجاد شده است..
وی با بیان اینکه قرآن کریم کلام خداوند است و هیچ بشری توانایی نوشتن چنین کتابی را ندارد، گفت: در بین ادیان دین مبین اسلام از غنی ترین منابع مثل قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم السلام) برخوردار است.
گفتنی است؛ محصولات فرهنگی شامل کتب، قرآن به زبان آلمانی، چادر نماز و جانماز  به رسم یاد بود  به این بانوی تازه مسلمان شده اهدا شد.