Ticani :Gerçek adalet ancak Hz Mehdi’nin –s- zuhuru ile sağlanır

Tunuslu İslam bilgini Allame Ticani, geçmişteki peygamberlerin adaleti tam olarak yerine getirme fırsatı bulamadıklarını, gerçek adaletin Hz. Mehdi’nin –s- zuhuru ile mümkün olacağını vurguladı.

Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA-  Bu sabah dünyanın beş kıtasından İslam ülkelerinden gelen alimler ve düşünürlerin katılımı ile başlayan 6. Uluslararası Mehdeviyet zirvesinin açılış töreninde konuşan Tunuslu alim Ticani, İran’da İslam cumhuriyeti nizamı ile birlikte adaletin icra edilmeye başladığını belirtti.

İran İslam cumhuriyeti kurucusu imam Humeyni –ks- Fransa’dayken gazetecilerin Hz. Mehdi –s- ile ilgili sorularına verdiği cevabı hatırlatan Ticani, imam Humeyni –ks- onlara Hz. Mehdi’nin –s- dünyada adalete dayalı bir hükümet kurma fırsatı bulamayan peygamberlerin ve imamların yolunu sürdüreceğini söylediğini kaydetti.

Allame Ticani batı medyasının imamın bu sözünü tahrif edilmiş bir şekilde verdiğini ve hatta imam kafir oldu, dediklerini, oysa imam asla “peygamberler başaramadı” ibaresini kullanmadığını, sadece “peygamberler fırsat bulamadı” dediğini vurguladı.

……….

tr.abna24.com